Dr Anna Maj

Nazywam się Anna Maj. Jestem lekarzem naturopatą z praktyką w Shelton, Connecticut. Medycyną naturalną interesowałam się od dziecka. Wychowana na hiper ekologicznym Podlasiu – tam zostawiłam swoje serce a zabrałam stamtąd „zdrowy rozsądek”, który nauczył mnie –„wierzyć każdemu i nie wierzyć nikomu”. Nauczył mnie weryfikować wszystko w praktyce.
Po czteroletnich studiach biologii na St. Francis College na Brooklynie, w 2004 roku naukę podjęłam na Uniwersytecie w Bridgeport, CT gdzie do tej pory oferowane są studnia czteroletnie w zakresie medycyny naturalnej (medycyna tradycyjna i alternatywna były w tym programie połączone). W 2008 roku gdy dostałam dyplom a później licencję lekarską założyłam własną klinikę pod nazwą Arnica Clinic. W tym czasie zafascynowana byłam homeopatią i jej szybkim działaniem – stąd nazwa kliniki.
Pomiędzy przyjmowaniem pacjentów uczęszczałam na kursy, zjazdy, spotkania (czasem nieformalne) aby poszerzać wiedzę. Na studiach nauczono nas, że większość wiedzy posiądziemy poza uczelnią, między innymi w praktyce i, że im większy będzie nasz repertuar jako lekarza i im więcej poznamy metod leczenia tym lepiej dla nas i naszych pacjentów.
I podążając tym torem poznałam różne rodzaje alternatywnych terapii, by móc wszystko to później stosować w praktyce. I tak też kontynuowałam naukę między innymi u Dr. Rau (Paracelsus Klinik–Szwajcaria), w Instytucie Gersona – jako jedna z ich dwudziestu-kilku lekarzy (Kalifornia), czy w Instytucie Kushi (Massachusetts) itp.
Po licznych kursach w zakresie zielarstwa, homeopatii, dietetyki, akupunktury, energoterapii itp. i zgłębianiu wiedzy w niezliczonych księgach medycznych nawet z XVIII wieku muszę powiedzieć, że zakres wiedzy w alternatywnej medycynie jest przeogromny.
I że wybierając jedną z tych dziedzin można jej poświęcić całe swoje życie i dalej jej nie poznać.
Osobiście zainteresowana jestem całościowym podejściem do pacjenta, gdyż specjalistów teraz mamy od 7 boleści, a człowiek zostaje rozczłonkowany na części pierwsze i mało kto może mu pomóc, i wie jak go później poskładać. Interesuje mnie witalistyczne podejście do choroby, bo tego jest mało w naszym świecie. Zrozumienie potrzeby kontaktu z naturą, spojrzenie na aspekty duchowe, myśleniowe jest konieczne. Choć moja praktyka jednak mało mi na to pozwala. I od naturopaty oczekuje się jak od innego lekarza- „czegoś na coś”, lub tego że mam kogoś wyleczyć. Ale jak to stare polskie przysłowie mówi „Żołnierz strzela, a Pan Bóg kule nosi”. Teraz kiedy kontakt z naturą jest tak minimalny, a my żyjemy w świecie ciągłego stresu, braku podjęcia odpowiedzialności za leczenie i oczekiwania natychmiastowych uzdrowień, nie jest to łatwa praca. W naszej klinice zaczynamy więc pracę od wspólnego mianownika, którym jest – ciało. Tak więc: zmieniamy dietę, oczyszczamy, karzemy wychodzić na świeże powietrze i trochę się ruszać fizycznie, robimy testy medyczne i testy alternatywne, ale staramy się postępować tak, aby pacjent nie był zależny od nas. Upraszczamy wszystko jak możemy najbardziej. Uczymy pacjenta – tak jak mówił Hipokrates – aby jego jedzenie było jego medycyną. A w praktyce widzę, że gdy na tym polu dokona się zmian, spojrzenie pacjenta na życie ulega również poprawie. Wraca spokój, siła, humor i wdzięczność dla Boga za odzyskanie zdrowia. Czego i sobie i czytającemu to Państwu teraz życzę i zapraszam na wykłady.

Mam Państwu do zaoferowania 2 płatne wykłady. Cena każdego wykładu wynosi $30. Cała suma z każdego wykładu zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Proszę wziąć pod uwagę że ilość miejsc jest ograniczona, a sala niewielka. Tematy wykładów są pomocne na co dzień i nie lada kontrowersyjne. Proszę zabrać ze sobą notes i długopis, gdyż będzie dużo informacji do zapisania. Prezentacja będzie w postaci slajdów (PowerPoint ) i wykładu. Gotowych notatek z prezentacji nie będzie, a wykładu nie będzie można nagrywać. Wygłoszona będzie wyłącznie opinia autora i nie będzie to porada medyczna. Wykłady odbędą się tylko w celach edukacyjnych i odbędą się choćby miała na nie przyjść tylko jedna osoba.

Temat 1.
Homeopatia w nagłych wypadkach.
Pokrótce opowiem o homeopatii, o jej traktowaniu w Polsce, o tym jakich leków homeopatycznych używać w przypadkach urazów, zatruć pokarmowych, infekcji, oparzeń, ukąszeń, omdleń itp. Opowiem o tym jakie leki homeopatyczne należy mieć w domu.
Dochód z całego spotkania przeznaczony będzie w całości na działalność Międzynarodowej Koalicji dla Obrony Polskiej Wsi (ICPPC) z Panią Jadwigą Łopatą (laureatką ekologicznej nagrody Nobla) na czele, która między innymi na dzień dzisiejszy realizuje protesty przeciwko wprowadzeniu do Polski nasion GMO.

Temat 2.
Alternatywne diety w chorobach przewlekłych.
Postaram się opisać państwu pokrótce co najmniej 5 żywieniowych metod (głównie amerykańskich) w leczeniu chorób przewlekłych i innych ciężkich chorób. Ze względu na znaczenie wykładu- szczegóły- na miejscu.
Całość zebranej sumy przekazana będzie na ręce Janusza Zagórskiego (niezależna TV) na szerzenie działalności Wolniludzie.org

Kontakt (203) 803–4433
E-mail: [email protected]
www.annamajnd.com

Close Menu